Smetanova síň Obecního domu vždy hostila ty největší osobnosti světové hudby, kterým v přepychových lóžích naslouchali prezident republiky i primátor hlavního města. Sál byl koncipován jako "chrám umění" a pro jeho odvážná prostorová řešení a ladné klenutí našli stavitelé inspiraci mimo jiné v chrámu Hagia Sofia v Istanbulu. Nádherné varhany v průčelí sálu nesou portrét Bedřicha Smetany, sousoší "Vyšehrad" a "Slovanské tance" pak odkazují k oběma velikánům české hudby, Smetanovi i Antonínu Dvořákovi.
Vstupte i Vy do okouzlujícího secesního sálu, který obdivují návštěvníci z celého světa. Koncerty ve Smetanově síni jsou vždy mimořádným zážitkem, proto si nenechte ujít Symfonický orchestr hlavního města Prahy FOK, který přímo v Obecním domě sídlí a pravidelně vystupuje, koncerty Českého národního symfonického orchestru se světovými dirigenty, festival Pražské jaro, či některý z komorních koncertů, které se zde pravidelně konají.
A protože stavitelé Obecního domu mysleli i na požitky gurmánské, slavnostní večer můžete zakončit příjemným posezením ve vyhlášené kavárně Obecního domu, či večeří v některé z jeho noblesních restaurací.
Obecní dům byl dokončen roku 1912, ve stejném roce jako nedaleký dům U Černé Matky boží. Kubismus byl již v plném proudu a Obecní dům byl mnohými současníky krizitován pro zastaralý eklektický styl. Záměrem však bylo postavit reprezentační budovu, oslavující dějiny českého národa. 28. října 1918 zde, ve Smetanově síni, byla vyhlášena první Československá republika.